/Files/images/завантаження (1).jpg Велику роль відіграє бібліотека в національно-патріотичному вихованні учня-читача. Виховна робота, яка проводиться бібліотекарем Боярського НВК спрямована на виховання національно свідомої особистості, розвиток духовності учнів, любові до книги, батьківщини та формування в них загальнолюдських цінностей. Одним із найяскравіших показників бібліотечного обслуговування та виховання учнів став «Місячник шкільної бібліотеки», який проводиться щороку на протязі жовтня, тому завдяки цьому ми маємо великі можливості у формуванні виховної роботи учнів. Для цього в бібліотеці висвітлюються всі події та різноманітні заходи:

1. Фотовиставка наших односельчан, що захищають нас на Сході України. Їхні фото виставлені на стенді в бібліотеці і кожен учень, зайшовши до читальні, бачить наших співвітчизників, героїв нашого села. Їх мужність і відвагу видно навіть на світлинах тому, завдяки цьому в учнів прокидається гордість за своїх співвітчизників.

2. Конкурс авторських патріотичних віршів « З Україною в серці », що проводився в першій декаді місяця. Цей конкурс дав змогу розкрити творчі здібності учнів та прожити всю історію України за останні роки. Вони дуже чуттєво та грамотно віднеслися до цього конкурсу...

«Солдате, ти ще не змарнів,

Несучи зброю на плечі?

До болю ноги ти стоптав,

Ти землю мою захищав….»

3. Акція «Лист солдату» відзначилася в бібліотеці великою кількістю учасників, від наймолодших до найстарших учнів нашої школи були написані та відправлені листи солдатам на Схід України. Діти дуже підтримували, вітали та бажали перемоги нашим героям.

4. Читацькі конференції «Героям слава», «Не згасне пам’яті свіча» проведені з учнями 9-11 класів, як пам'ять про загиблих на Майдані та на Сході України. Була показана презентація на тему «Україна у вогні» - події трьох місяців протистоянь на Майдані за незалежність і свободу нашої держави.

5. Випуск стіннівки «Бібліотека – центр патріотичного виховання громадянина України», в якій діти ознайомлювалися з концепцією національно-патріотичного виховання читачів бібліотеки та переглядали нові фото та інтерв’ю наших односельчан, що перебувають в зоні АТО.

6. Конкурс малюнків «Україна очима дітей» відобразив внутрішній стан учнів нашої школи. Вони відверто та переконливо ніби розповідали про події на Сході України навіть без словесного оформлення. Найбільше малюнків було не про війну, а про мир, що настає після війни.

7. Найкращим підсумком цієї теми стала виховна година «Я – патріот своєї держави», де учні виступили з концертною програмою, розповідали вірші, співали пісні на патріотичну тематику. Доповненням стала презентація «Я – громадянин і патріот держави», яку було зроблено для кращого сприйняття учнями, що вони є дітьми та патріотами України.

Роль шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку має бути чи не найголовнішою ланкою шкільного життя, адже книга є найкращим і найпершим порадником учня, який допомагає сформувати світогляд, любити батьків, учителів, свою рідну землю та малу батьківщину. Книга дає змогу виховати в людині всі найкращі якості: доброту, чесність, розуміння та любов, тому бібліотека є важливим освітнім центром в національно-патріотичному вихованні учня-читача.

/Files/images/IMG_7010.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 341

Коментарi